بسم الله الرحمن الرحیم

سیر تاریخی انقلاب

  1. قتل امیرکبیر به دستور ناصرالدین شاه

  دى 1230

 در روز جمعه دی ماه 1230 به دستور ناصرالدین شاه امیرکبیر در حمام فین کاشان به قتل رسید. با قتل امیرکبیر، کشور از یکی از مخلص ترین و فداکارترین و لایق ترین مدیران خود در طول تاریخ، محروم شد .

  1.  لغو امتیاز تنباکو به فتوای آیت الله میرزای شیرازی-  25 اردیبهشت 1270

 جنبش تحریم توتون و تنباکو و فتوای تاریخی میرزای شیرازی از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر می باشد که پیشتازی مرجعیت و ت شیعه را در مبارزه با استعمار نشان می دهد .

  1. شهادت سید جمال الدین اسدآبادی -

19 اسفند 1275

سید جمال،‌ اواخر عمر خود را در عثمانی سپری ‌کرد و غیر مستقیم تحت نظر سلطان عبدالحمید،‌ امپراطور عثمانی قرار داشت.

 وقتی خبر قتل ناصرالدین شاه توسط میرزا رضا کرمانی، از شاگردان سید جمال، به اسلامبول رسید،‌ سلطان عبدالحمید،‌ به هراس افتاد و دستور قتل سید جمال را داد و سرانجام در 19 اسفند 1275 برابر با 9 مارس 97 او را مسموم ساختند و جنازه او را در قبرستان مشایخ اسلامبول به خاک سپردند.در سال 1324،‌ فیض محمدخان،‌ سفیر وقت دولت افغانستان در آنکارا،‌ موافقت دولت ترکیه را برای نبش قبر سید بدست آورد بقایای جسد سید جمال‌الدین اسدآبادی را در تابوتی به کابل انتقال دادند.

  1. امضای فرمان مشروطیت - 14 مرداد 1285

 انقلاب مشروطیت یکی از مهمترین وقایع تاریخ معاصر ایران می‌باشد که سرفصل جدیدی در تاریخ ایران گشود. فرمان مشروطیت در 14مرداد1285 مظفرالدین شاه امضا کرد .

  1. شهادت آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری رهبر نهضت مشروطه مشروعه -11 مرداد 1288

 شیخ فضل‌الله نوری از جمله ونی بود که در پیروزی نهضت مشروطه نقش مهمی ایفا کرد اما پس از مشاهده انحراف این نهضت بنای مخالفت با روشنفکران غرب‌زده گذاشت و به دست همین گروه اعدام شد .

پس از امضای . 

ادامه مطلب


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: مشروطیت ,نهضت ,تاریخ ,ناصرالدین ,دستور ,تاریخی ,فرمان مشروطیت ,فضل‌الله نوری ,نهضت مشروطه ,سلطان عبدالحمید،‌ ,اسفند 1275
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لوله پلی اتیلن دانلود نمونه سوالات استخدامی دیوان محاسبات کشور سربازان سایبری وارانه هفت ترانه | دانلود ترانه جدید اخبار تکنولوژی کــربــلا|پــایــگــاه حـــفــظ ونــشر آثــار کربلایی صادق سحرخوان آگهی بازی آنلاین چیست؟ ثبت شرکت